Angielski na wesoło!

Dla dziecka zabawa (…) to jedyna atmosfera,  w której może ono psychicznie oddychać, a zatem działać.~E.Claparede

Warsztat skierowany jest do nauczycieli języków obcych, którzy uczą w klasach I-III.

Wprowadzenie zabawy do szkolnej lekcji wywołuje u dzieci, w trakcie jej trwania, odpowiednie napięcie emocjonalne, które jest jednym z warunków skutecznego uczenia się. Jeżeli chcesz ożywić swoje lekcje, dodać im odrobinę magii, a może zainspirować się i stworzyć swoje własne zabawy- ćwiczenia, to ten warsztat jest dla Ciebie.

Ćwiczenia, które przedstawię na warsztacie są sprawdzonymi pomysłami, które zrealizowałam ze swoimi uczniami w trakcie trwania roku szkolnego. Inspirację do tworzenia ćwiczeń najczęściej czerpię z podyplomowego szkolenia z Tańca terapeutycznego, w trakcie którego nauczyłam się, że ruch, zabawa i działanie na wyobraźni rozwijają człowieka wszechstronnie.

Program warsztatów:

1. Kilka słów o tym dlaczego dzieci najlepiej przyswajają wiedzę w trakcie ruchu i zabawy, a także o warunkach jakie spełnia dobra zabawa-ćwiczenie
2. P
rzedstawienie zabaw-ćwiczeń
3. P
odsumowanie warsztatów- w grupach stworzenie jednej zabawy-ćwiczenia na dowolny temat

Czas: 3h

Ważne!

Z uwagi na aktywny fizycznie charakter warsztatów konieczne jest posiadanie wygodnego obuwia i stroju nie krępującego ruchów ciała. Proszę wziąć ze sobą również butelkę wody.

Zapraszam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *