Grupa Amazonek

Czas trwania zajęć: 1h

Życie staje się poprzez taniec czymś szczególnym, budzi w duszy człowieka pogodne poczucie wolności i błogą świadomość jakiejś przemożnej energii, która zdaje się nas unosić w powietrzu ~ Geraldus van der Leeuw

W grupie Amazonek taniec terapeutyczny pomaga kobietom w poprawie ich samopoczucia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Jest to ruch radosny, odprężający, wspierający, mający sprawiać grupie przyjemność.

Poprzez taniec terapeutyczny kobiety po mastektomii:

  • wzmacniają ciało, a w szczególności bark po stronie operowanej, zwiększają zakres ruchu barku
  • usprawniają krążenie krwi i limfy w swoim ciele (pomagają nam w tym automasaże)
  • odkrywają (czasami na nowo), albo pogłębiają poczucie swojej kobiecości by utrwalić ją w ciele, a następnie też w swoim życiu
  • rozbudzają kreatywność i spontaniczny ruch co pomaga w pokonywaniu ograniczeń ruchowych, bądź ich zaakceptowaniu
  • pogłębiają swoją świadomość ciała, dzięki czemu mogą stać się bardziej asertywne i lepiej zauważać swoje potrzeby i granice swojego ciała (ćwiczenia związane z oddechem, ugruntowaniem, Centrum ciała)
  • doświadczają wiele śmiechu i zabawy co pozwala być w pełni sobą (wszyscy mamy w sobie coś z dziecka, a zajęcia z tańca terapeutycznego są miejscem, w którym możemy to dziecko dopuścić do głosu dla poczucia witalności i szczerej uciechy z życia)

W trakcie zajęć jest możliwość rozmowy, refleksji na temat przeżytych doświadczeń związanych z tym co dzieje się na zajęciach. Na koniec każdego spotkania są ćwiczenia relaksacyjne.

Poniżej film i zdjęcia z zajęć z grupą Amazonek Stokrotka ze Stargardu:

 

balony pilki automoasz kijepiorkataniec-w-kregu

Wyróżnienia:

„Przyjaciel Stowarzyszenia 2018”

Zakończenie pierwszej edycji zajęć 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *