O lekcjach rozwijających umiejętności społeczne

Jeżeli chcesz poznać konkretne ćwiczenia mające na celu rozwijanie wśród Twoich podopiecznych kompetencji, która przyczynia się do skutecznej interakcji z otoczeniem to ten warsztat jest dla Ciebie.

Dobra relacja uczniów z nauczycielem, jak i sposób funkcjonowania dzieci w grupie ma ogromny wpływ na przebieg i jakość przeprowadzanych lekcji. Chcąc podnieść jakość relacji dzieci z otoczeniem to po za wykładanym przedmiotem trzeba uczyć dzieci kreatywności, szacunku do drugiego człowieka, tolerancji wobec „innego”, samodzielności, ale jednocześnie empatii i chęci niesienia pomocy swoim słabszym w nauce kolegom i koleżankom. Takie tematy przeprowadza się głównie na godzinach wychowawczych, które niestety w obliczu dzisiejszych faktów dotyczących trudności wychowawczych wśród dzieci nie są wystarczające. Warsztat, który Ci proponuję ma na celu wprowadzenie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne wśród dzieci na każdej prowadzonej przez nauczyciela lekcji niezależnie od prowadzonego przedmiotu zajęć.

O metodzie:

Taniec terapeutyczny to aktywność mająca prowadzić człowieka do zadowolenia z jego fizycznego, psychicznego, emocjonalnego i społecznego samopoczucia. Za pomocą ruchu tanecznego jak i ruchowych gier i zabaw będzie okazja by doświadczyć jak proponowane na warsztacie ćwiczenia pomagają łamać bariery i tworzyć dobre relacje pomiędzy uczestnikami zajęć.

Przebieg warsztatu:

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w następujących ćwiczeniach:

1. Ćwiczenia integrujące grupę
2. Ćwiczenia rozwijające kreatywność
3. Ćwiczenia uczące szacunku, empatii i tolerancji
4. Ćwiczenia pokazujące jak można sobie nawzajem pomagać
5. Na końcu odniesienie zdobytej wiedzy do zajęć z konkretnych przedmiotów szkolnych w postaci „burzy mózgów”.

Czas : 3h

Ważne!

Z uwagi na aktywny fizycznie charakter warsztatów konieczne jest posiadanie wygodnego obuwia i wygodnego stroju nie krępującego ruchów ciała. Proszę wziąć ze sobą również butelkę wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *