Warsztaty taneczne dla dzieci w Southampton, Anglia 2016

7-8 październik 2015 – darmowe warsztaty taneczne dla dzieci w Southampton w Anglii w miejscu Bellemoor Pub and Restaurant.

31 stycznia i 6 luty 2016 – te same warsztaty zostały zrealizowane w Polskiej Szkole Ojczystej w Manchesterze, w Anglii.

ulotkaA5

 

Dzień pierwszy– wszystkie dzieci wcieliły się w kowbojów i tańczyły do muzyki country. Dzieci uczyły się tańca w kręgu, tańca kowbojskiego, ćwiczyły swoją zwinność i zręczność. Uczestnicy pracowali nad poprawieniem pewności siebie w grupie tańcząc z kowbojskim kapeluszem wśród innych uczestników zajęć (zdjęcie nr1). Ponadto, dzieci miały możliwość inspirowania się tańcem swoich rówieśników. Próbowały podążać za ruchem swoich koleżanek i kolegów, ćwicząc w ten sposób koncentrację i sprawdzając siebie w roli lidera, a następnie w roli naśladowcy ruchów (zdjęcie nr2).

Dzień drugi– dzieci tańczyły w indiańskich klimatach. Tego dnia uczestnicy pracowali w grupach i wykorzystywali swoją wyobraźnię, rozwijali swoją kreatywność tworząc w zespołach taniec przedstawiający polowanie na bizony. Były ćwiczenia ruchowo-taneczne rozwijające świadomość ciała. Ponadto ćwiczenia nawiązujące do relacji z drugim człowiekiem wg Metody ruchu rozwijającego W. Sherborne (zdjęcie nr3). Na końcu zajęć odbyła się relaksacja przy użyciu prawdziwego indiańskiego „łapacza snów” i pożegnalny taniec z chustą (zdjęcie nr4).


FOTORELACJA:

1. Taniec z kapeluszem
taniec z kapeluszem

2. Naśladowanie i liderowanie
naśladowanie i liderowanie

3. Rozwijanie relacji

4. Pożegnanie, taniec z chustą
pożegnanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *