Odkryj w sobie dziecko…

Najlepszy nauczyciel myśli jak dziecko, ale zachowuje się jak dorosły ~Paisley, lat 14~

Odpowiedź udzielona na pytanie: Co tworzy dobrego nauczyciela świetnym?- badanie przeprowadzone przez A. Terrones w USA. Informacja znaleziona na TEDtalks.

Warsztat skierowany do nauczycieli wczesnoszkolnych, którzy chcieliby nawiązać lepsze relacje ze swoimi podopiecznymi.

Dzieci często marzą o dorosłości, a dorośli chcieliby choć na chwilę wrócić do krainy swego dzieciństwa. Proponowany warsztat może być chwilowym powrotem do dziecięcych lat jeżeli tylko sobie na to pozwolisz. Przypomnisz sobie co to jest dziecięca beztroska, a dzięki temu wrócisz do pracy z większą motywacja i energią, które są bardzo cennym źródłem jakości prowadzonych zajęć lekcyjnych- zajęć, które nie tylko powinny uczyć, ale przede wszystkim bawić. Pobawmy się zatem jak dzieci, zdobywając doświadczenie cenne w naszej dorosłej pracy.

O metodzie:

Za pomocą ruchu tanecznego jak i ruchowych gier i zabaw do muzyki uczestnicy warsztatów popracują nad rozwojem własnej wyobraźni i kreatywności. Proponowane ćwiczenia dadzą możliwość otwarcia się na różne ciekawe doświadczenia i pohulania wesoło w zapomnieniu.

Techniki towarzyszące metodzie: taniec kreatywny, tańce w kręgu, improwizacja tańcem

Przebieg warsztatu:

1. Gry i zabawy taneczne – w grupie,w parach i indywidualnie
2. Podsumowanie warsztatów, omówienie poznanych treści w odniesieniu do pracy nauczyciela

Czas: 3h

Ważne!

Z uwagi na aktywny fizycznie charakter warsztatów konieczne jest posiadanie wygodnego obuwia lub skarpetek antypoślizgowych i wygodnego stroju nie krępującego ruchów ciała. Proszę wziąć ze sobą również butelkę wody.

Zapraszam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *