Zabawy aktywizujące i relaksacyjne dla dzieci

Dzieciństwo to czas zabawy i każda społeczność, która ignoruje tę prawdę, kształci w zły sposób.~A.S. Neil


Warsztat dla nauczycieli szkół podstawowych, którzy chcieliby
pomóc swoim uczniom uczyć się szybciej i skuteczniej wykorzystując ich aktywność ruchową w prostych zabawach.

Badania z neurodydaktyki wykazują, że najlepiej i najszybciej uczymy się w stanie pełnego entuzjazmu i głębokiej relaksacji. Jak wzbudzić entuzjazm u dzieci, a co za tym idzie i motywację wewnętrzną, o której tak wiele słyszymy w teorii? Okazuje się, że podczas aktywności ruchowych i zajęć zachęcających do zabaw, które rozbudzają ciekawość dzieci i odnoszą się do ich zainteresowań możemy to osiągnąć. Zastanówmy się wspólnie jak wykorzystać przedstawione na tym warsztacie ćwiczenia na 45 minutowej lekcji i wciąż mieć czas na realizację programu nauczania.

O metodzie:

Za pomocą ruchu tanecznego jak i ruchowych gier i zabaw do muzyki uczestnicy warsztatów poznają aktywizujące i relaksacyjne ćwiczenia, które mogą stać się inspiracją do efektywniejszej pracy nauczyciela.

Przebieg warsztatu:

1. Kilka słów o neurodydaktyce
2. Ćwiczenia aktywizujące
3. Ćwiczenia relaksacyjne
4. Podsumowanie warsztatów – „burza mózgów” i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie- Jak mogę wykorzystać wiedzę zdobytą na tym warsztacie w swojej pracy zawodowej?

Czas: 2h

Ważne!

Z uwagi na aktywny fizycznie charakter warsztatów konieczne jest posiadanie wygodnego obuwia lub skarpetek antypoślizgowych i wygodnego stroju nie krępującego ruchów ciała. Proszę wziąć ze sobą również butelkę wody.

Zapraszam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *